Hakkımızda

1996 yılında Yusuf Sarıkaya tarafından Ankara’da kurulan Başkent Patent, sinai mülkiyet hakları konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş, 1998 yılından itibaren de İstanbul şubesini açarak hizmetine devam etmiştir.

Başkent Patent, markalar, patentler, endüstriyel tasarımlar, faydalı modeller ve coğrafi işaretleri gibi sinai mülkiyet hakları konularında vekillik ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

1996    yılından itibaren sinai mülkiyet alanında hizmetlerine aralıksız devam eden Başkent Patent müvekkillerini TPE (Türk Patent Enstitüsü) ve WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Birliği) nezdinde bünyesinde bulunan marka&patent vekilleri ile temsil etme yetkisine sahiptir.

Başkent Patent günün şartlarına göre sürekli revize olan, sinai mülkiyet hakları alanında gelişmeleri sürekli takip eden meslek ilkelerine bağlı Türkiye’nin önde gelen patent ofislerindedir.

Bugün, Ankara ve İstanbul’daki ofislerimizde görevlendirdiğimiz xx kişilik uzman ekibimiz, Türkiye genelinde bulunan temsilcilerimiz ve birçok ülkede bulunan çözüm ortaklarımız ile 10.000’den fazla firmaya destek sağlamaktayız.